Rottweiler i dziecko


Co skłoniło mnie do napisania na ten temat ?!  Dla wielu osób rottweiler i dziecko pod jednym dachem jest wręcz nie do przyjęcia. Po14 -latach przebywania z rottweilerami, hodowania i obserwacji ich zachowań z całą odpowiedzialnością powiem, że RODZINA dla rottweilera to świętość !!!   
W domu jest wiernym,cierpliwym i opiekuńczym towarzyszem. Spokojnie znosi dziecięce zabawy i tarmoszenie .U prawidłowo zsocjalizowanego i wychowanego psa dominujący charakter objawia się raczej temperamentem i za borczością bliską zazdrości. Samce wymagają od właściciela większego doświadczenia i konsekwencji, dlatego polecam je osobom ,które miały już do czynienia z psami obronno-stróżującymi. Sukę łatwiej wychować, może sobie poradzić z nią nawet ktoś mniej doświadczony w pracy z takimi psami. Ma instynkt obronny równie rozwinięty jak pies ,lecz jej stosunek do dzieci jest bardziej uczuciowy.


Należy pamiętać ,że wychowanie rottweilera zaczynamy jak najwcześniej i traktujemy je poważnie. Nie wolno nam dopuścić, aby szczeniak wyrastał w przeświadczeniu, że jest najważniejszy w domu ,gdyż dorastając szybko przejmie funkcje "szefa stada "/ stado tworzymy my ,domownicy /. Wcześnie musi poznać podstawowe komendy i rozpocząć  tresurę !  Powinniśmy dbać ,aby miał kontakt z ludzmi i innymi psami. Nigdy nie może być izolowany od domowników  ---zwłaszcza dzieci  / nawet tych najmniejszych / !!!
Oczywiście wszystkie dziecięce zabawy z każdym psem / innych ras też / muszą odbywać się pod kontrolą dorosłych!

Mądrze wychowany rottweiler nie stwarza zagrożenia dla swojej rodziny lecz zapewnia poczucie bezpieczeństwa !! Rottweiler to prawdziwy bodyguard !!                                                    
 
W mojej hodowli szczenięta od urodzenia wychowują się i dorastają w ścisłym kontakcie z moimi dziećmi w warunkach domowych. Między czwartym ,a siódmym tyg.życia szczeniąt wytwarza się więz miedzy psem ,a człowiekiem. Pies uczy się co to jest człowiek ?To jest niebywale ważne i decyduje o dobrym rozwoju osobowości piesków. Szczenieta wyrastają  na miłe i inteligentne ,doskonale współpracujące z właścicielem zwierzęta - bez choroby kojcowej!